Rašėme

Skaitantys

Sostinėje atgims Trakų Vokės dvaro sodybos ansamblis

rašė Robertas Audėjus 2007-01-16


Gal kas žinote, kaip juda reikalai su dvaro sodybos atgimimu?
Įdomu, kaip pasikeis vaizdelis po to? Kaip tai įtakos visą Trakų Vokę?

Štai kas rašoma savivaldybės svetainėje:

2006-08-22
Saugant architektūros ir kraštovaizdžio architektūros paveldą, sostinėje rengiamasi atnaujinti ir šiandienos reikmėms pritaikyti Trakų Vokės buvusios dvaro sodybos ansamblį. Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtame šio kultūros paveldo objekto pritaikymo ir administravimo modelio galimybių studijos parengimo konkurse varžosi 4 bendrovės, artimiausiu metu bus paskelbtas konkurso laimėtojas.
Galimybių studijos tikslas – sukurti Trakų Vokės buvusios dvaro sodybos ansamblio kultūrinį, ekonominį, organizacinį, teisinį ir finansinį modelį, kuris sudarytų galimybes vientisam ir savarankiškam ansamblio funkcionavimui, architektūros ir kraštovaizdžio architektūros paveldo išsaugojimui, restauravimui bei panaudojimui šiandienos reikmėms.
Trakų Vokės dvaro sodyba garsėja istoriniu parku, kurį sukūrė prancūzų kraštovaizdžio architektas ir botanikas Edouard André. Todėl numatoma, kad dvaro sodyboje galėtų įsikurti Kraštovaizdžio architektūros istorijos ir studijų centras. Jis būtų skirtas aplinkos ir kraštovaizdžio apsaugos strategijos programai įgyvendinti ir koordinuoti, informacijai apie kraštovaizdžio architekto E. André kūrybinį palikimą Lietuvoje, Europoje ir visame pasaulyje kaupti, saugoti ir populiarinti, pasaulinės kraštovaizdžio architektūros istorijai ir šiuolaikinei kūrybai pažinti, istorinių parkų restauravimo metodikai kaupti ir kurti.
Rengiant galimybių studiją bus siekiama atlikti Trakų Vokės dvaro sodybos ansamblio esamą ir prognozuojamą kultūrinę, gamtosauginę, paminklotvarkinę, socialinę, ekonominę, investicinę analizę, kurios pagrindu būtų sukurti ir pasiūlyti keli galimi šio paveldo objekto pritaikymo ir administravimo modelio variantai. Lyginamuoju metodu bus atrinktas perspektyviausias variantas. Konkurso laimėtojas galimybių studiją turės parengti per 6 mėnesius.
Kraštovaizdžio architektas E. André XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje įvairiose Europos, Šiaurės Afrikos, Šiaurės ir Lotynų Amerikos šalyse sukūrė apie 100 parkų. Lietuvoje iš viso yra keturi šio architekto projektuoti parkai: Trakų Vokėje, Lentvaryje, Užutrakyje ir Palangoje.

2 komentarai

  1. Anonimiškas Says:
  2. Sveiki, mane labai domintu, kas bus daroma su pastatais kurie priklauso dvaro sodybos teritorijai ir kurie yra apgyvendinti, kokie numatomi planai, nes kyla daug gandu ir diskusiju kad zmones bus iskeldinami... gal kas zino kur galima butu apie tai daugiau suzinoti?

     
  3. Anonimiškas Says:
  4. Kolkas niekas neiškelinės, nes nėra tam finansavimo. O jei taip ir nutiktų, tai gyventojams būtų siūloma išsikelti į neprastesnes gyvenimo sąlygas nei jie turi dabar. Tik žinoma ne į kito dvaro teritoriją.

     

Rašyti komentarą