Rašėme

Skaitantys

Pleneras Trakų Vokėje

rašė Traku Vokes kulturos centras 2010-07-15


Liepos 16-22d.d. vyks septintasis menininkų pleneras MENAS PAVELDUI, organizuojamas Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro ir remiamas Vilniaus miesto savivaldybės. Plenere dalyvaus žinomi menininkai - profesionalai: Ojaras Mašidlauskas, Romas Žmuidzinavičius, Valė Vaitkuvienė, Ingė Talmantienė, Vanda Padimanskaitė ir tie, kuriems tapymas yra tik hobis: Keistutis Bagdonavičius, Algirdas Kaščikas, Laura Pikūnaitė, Nijolė Matulaitienė ir kt.

Šiųmetinis pleneras orientuotas atskleisti XIXa. pab. – XXa. pr. epochų nuotaikas. Plenero dalyviai ne tik tapys Trakų Vokės dvarvietėje, bet ir svečiuosis pas menininkus, kurie tapo Lentvario dvare. Šalia tapytojų kiekvienais metais plenere dalyvauja fotografai, kurie fiksuoja plenero vyksmą, dvarvietės detales, šioje aplinkoje gyvenančius žmones...

Tradiciškai po plenero menininkai surengs savo darbų parodą buvusioje neobarokinėje J. Tiškevičiaus karietinėje. Parodos atidarymas prilygsta reikšmingom Trakų Vokės mikrorajono šventėm, nes čia užsukęs kiekvienas bendruomenės narys gali atrasti kaimyno namą, nuo vaikystės atminty įstrigusią rūmų fasado detalę ar net patį save, įamžintą drobėje. Rudenį dalis šių metų parodos bus perkelta į Vilniaus universiteto centrinę ir Adomo Mickevičiaus bibliotekas, kur sukurtus darbus galės pamatyti didesnė auditorija.

Viena iš plenero iniciatorių, Trakų Vokės bendruomenės kultūros centro direktorė Loreta Marcinkevičienė, teigia, „ jog tokie renginiai, suvienijantys profesionalus ir meno mėgėjus, yra labai svarbūs, nes tai skatina profesionalus tobulėti, perteikti savo žinias kitiems- įdėti svarų indėlį į kito asmens meninį vystymąsi, o meno mėgėjus padrąsina atskleisti savo talentus, suteikia erdvę kūrybai, jų saviraiškai. Ir jei bent dalis sukurtų darbų įsilieja į „ didingą chorų giesmę“- meną, vadinasi mūsų tikslas pasiektas“.

2 komentarai

  1. Anonimiškas Says:
  2. Laukiam parodos. O gal zinot, ar galima bus isigyti koki paveiksla?

     
  3. Agnužė Says:
  4. Paroda vyksta Trakų Vokės bendruomenės kultūros centre (TVBKC), o dėl paveikslų įsigijimo reiktų kreiptis į dailininkus. Ojaro tiklapis http://www.ojaras.lt/, ten ir kontaktai yra. Kitų plenero dalyvių kontaktus, manau, turėtų turėti TVBKC.

     

Rašyti komentarą